Wyspy Chaosu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksAktualnościGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Magnetyzm i Dźwięk

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePią Lut 15 2008, 15:50

jaka magia zajmuje się magnetyzmem i dźwiekiem
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lut 18 2008, 18:29

Przecie że powietrze tak jak elektrycznością Smile
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lut 18 2008, 21:45

wiesz dla ciebie to oczywiste - ja bym dał to jako połączenie ziemi i powietrza na przykład
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimeWto Lut 19 2008, 10:15

a dźwięk - to powietrze (pasowałoby do iluzji przy okazji)
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimeCzw Lis 18 2010, 12:58

Magnetyzmem ziemia, dźwiękiem powietrze - jednak do magnetyzmu potrzebna jest pewna wiedza
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lis 29 2010, 11:31

A co do podziału to nie wydaje wam się że można by podzielić tak:
Materia stała ciala stałe->Ziemia
Materia ciała płynne ->woda
Materia lotne -> powietrze
NIematerialne np. błyskawice -> Ogień

Co wy na to? to by znaczyło że np używając magii ziemi by można było stworzyć sobie ubranie. Za pomocą magii wody Wino a za pomocą powietrza utworzyć w powietrzu gaz ziemny lub jakieś opary trujące
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lis 29 2010, 15:19

Jakoś mi się z Alchemikami skojarzyło Very Happy Ale dosyć ciekawa koncepcja. Ta błyskawica do ognia ni w kij ni w oko mi. Może jeszcze jakiś przykład ? Żebyś mnie przekonał do koncepcji ?
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lis 29 2010, 15:40

Cytat :
Ta błyskawica do ognia ni w kij ni w oko mi
true... true...

póki co nie widzę bo jak dla mnie zawsze było - powietrze = błyskawice. znaczy ziemia + powietrze to magnetyzm jak dla mnie:)
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lis 29 2010, 18:28

magnetyzm się bierze z ciał stałych generalnie tylko i wyłącznie tak więc nie widzę tu powietrza nijak. Bierzesz magnes to masz magnetyzm z samego powietrza nie wiem jak uzyskasz magnetyzm więc nie widzę potrzeby. dokładania powietrza nie jest również do uzyskania magnetyzmu potrzebne. wezmę sztabkę i mam pole magnetyczne wokół.

Issirze chciałem po prostu podzielić po równo bo jak dla mnie to ogień jako szkoła magii będzie miała w plecy trochę Razz a w avatarze były piorunki w ogniu Razz
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lis 29 2010, 20:07

to nie szkoła magii ognia ma do tyłu, tylko zaklęć nikt nie opisuje i nie chwaląc się, chyba jako jedyny jakąś sensowną listę opublikowałem swego czasu Very Happy

co do magnesów - chyba masz rację, ale błyskawic to nie wiem :]
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimePon Lis 29 2010, 22:19

Wracając do pomysłu krzysia z podziałem na to co jaka magia może. To tak w zasadzie panowie czemu nam się tak umaniło, żeby koniecznie magie kategoryzować na żywioły ? Nie można inaczej ? i wtedy koncepcja krzysia miała by jakieś zastosowanie. A przy okazji zyskali byśmy na oryginalności. Inaczej błyskawica na pewno jest pod powietrzem.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimeSro Gru 01 2010, 09:21

skoro issirze rzucasz pomysłem 'może by inaczej' to może daj przykład jak inaczej.

ja widzę póki co tylko albo coś jak mag - tzn podział na generowane efekty - co jest cool i podoba mi się wybitnie... na papierze. gdyż ponieważ stanowi potężny problem organizacyjny i trzeba to naprawdę ROZUMIEĆ, ten podział przypomina mi bieg na orientację osoby niewidomej po starym lesie - po omacku i zawsze prędzej czy później trafi w drzewo lub korzeń.

z drugiej strony mamy właśnie standardowy podział na żywioły, który jest, eee... tego, no... standardowy i łatwy do przełknięcia dla każdego właściwie. oba mają coś dobrego i złego, ale nie mam pomysłu jak to rozwiązać jeszcze inaczej.

zawsze można zrezygnować z podziału, zrobić magię jak w Dekiel&Dekiel gdzie uczysz się konkretnych zaklęć, bez znaczenia ma tam to, jakiego żywiołu/efektu dotyczą - i z jednej strony podobuje mi się bo zaklęcia znowu byłyby rytualne (tzn nawet debil z iskrą, znający formułkę mógłby je rzucić co mi osobiście leży nieźle jednak) , ale z drugiej byłoby to zbyt bajkowe już chyba (chyba żeby magów naznaczyć - tzn. wykląć jako grupę społeczną), a przypominam że magia zawsze jest tak czy inaczej dość potężna i przez prostych ludzi uważana za 'nienaturalną', a brak podziału to także problem ze zbytnią wszechstronnością szarego maga który stał by się przepakowany IMO.

ktoś coś zrozumiał Razz ? więc Issirze... o jakim modelu myślisz mówiąc 'jakoś inaczej'?
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitimeNie Gru 05 2010, 11:47

Po dyskusji z dużym stwierdziłem że w sumie nie trzeba tych piorunów walić pod ogień bo nijak tam nie pasują, a ogień sam w sobie jest dość silny lub specyficzny (jak kto woli). ale resztę bym dał dalej tak samo bo samo z siebie pasuje to do tych żywiołów.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Magnetyzm i Dźwięk Empty
PisanieTemat: Re: Magnetyzm i Dźwięk   Magnetyzm i Dźwięk I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Magnetyzm i Dźwięk
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Naturalny Magnetyzm

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wyspy Chaosu :: Tworzenie postaci oraz rozwój :: Umiejętności i magia :: Magia :: Do zrobienia-
Skocz do: