Wyspy Chaosu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksAktualnościGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeWto Kwi 22 2008, 10:19

Issirze masz kilka materiałów z jakich raczej bede korzystał (wiesz na ile pozwoli mi pamięć i chęci bo tego jest lekko mówiąc troche). Raczej z niczego więcej - nie bede aż tak historyczny :-P

http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/350px-Roman_Empire_map.gif - animacja wielkości rzymu w kolejnych latach
http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/450px-Legionista_1.jpg
http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/799px-Legionisci_2.jpg
http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/Map_of_Roman_roads_in_Italy.jpg - antyczne(?) drogi rzymskie
http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/bron_mroczne_wieki.jpg - modyfikuje staty i bronie na potrzeby legionów rzymskich
http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/Karta_do_Wampira_Mroczne_Wieki.doc - mod starej karty
http://wyspychaosu.webng.com/Wampir/Starozytny_Rzym.doc - zebrane materiały na temat antycznego Rzymu, zarówno republiki jak i cesarstwa.
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeNie Kwi 27 2008, 21:43

Postać pan dostałeś to kiedy sesja Very Happy ??

(Btw to jest właśnie 2000 - czny post na forum by me Very Happy )
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimePon Kwi 28 2008, 08:48

:-P fajnie. słuchaj nie wiem jak z sesją. pewnie dopiero w długi weekend sie uda... teraz jestem dość zalatany narazie i urodziny niedługo... wiesz tam takie tam...
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 16 2012, 14:50

Zigi, Issirze, mam plan. Zigi proponował byśmy obok grania jego wysp grali też coś, w czym by mógł uczestniczyć w zaszczytnej roli 'gracz'. wiem że cośtam też o tym wiesz, więc proponuję, jeśli Zirginowe wyspy wypalą, byśmy grali w miarę możliwości na zmianę w wyspy i... jak w temacie. wampira, czasy imperium. jeśli obaj przychylacie się do pomysłu [a wiem że Issir napewno, nie planuję go pytać nawet:P ], dajcie znać Zigi, zarzucę wam wymagania postaci. gralibyśmy pewnie przede wszystkim w oparciu o starego wampira oraz wampir: mroczne wieki. podręczników nie mam niestety więc pdf i wydruki. może uda się poprowadzić mimo zaje**ście długiego czasu bez RPG. no, to tyle słowa na środę.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 16 2012, 16:38

Ja nie mam pdf'a więc jak byś udostępnił był bym zobowiązany. A no i dawaj te wymagania i trzeba się ustawić.
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 16 2012, 21:15

Boooogowie, Booogowie Very Happy O Bogowie Very Happy Rzym! Tak :d Yes! Si! Oui! Da! Hai Very Happy Jestem za Smile

Krzysiu, strasznie Cię przepraszam za opóźnienia z postacią ale...ale sesja i zjazdy tydzień w tydzień. Po prostu nie wiem w co ręcę włożyć. Nadrobie jak najszybciej.

A podręcznik jak masz konto na chomiku jest tu:

http://chomikuj.pl/Murio/*e2*8c*b8+Dokumenty/Ksi*c4*85*c5*bcki/W/Wampir+Maskarada,210502789.pdf

a tu Rapid

http://rapidshare.com/files/146852548/Wampir_-_Maskarada_-_podr__281_cznik_gry.pdf

Mroczne wieki

Chomik
http://chomikuj.pl/Eponhallad/Ksi*c4*85*c5*bcki/RPG/*c5*9awiaty+Mroku/Wampir+-+Maskarada/Wampir+-+Mroczne+Wieki,177965714.pdf

Rapid

http://rapidshare.com/files/150978600/Wampir_-_Mroczne_Wieki.rar
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 16 2012, 21:35

a tak Btw duży masz gdzieś moją postać ? Nie mówię o statach ale o histori
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 16 2012, 22:02

jutro wrzuce wymagania. postaci poszukam, nie obiecuje, jak wersja elektroniczną, pewnie będzie, tylko do przeróbki wtedy. póki co - start wampirami, nie będziemy się aż tak bawić. w razie czego Zigi będzie instruowany na bierzaco jeśli będzie jakąś gafę miał walnąć, choć to raczej nie będzie problem.

podręczniki jutro ci Zigi przyniosę na pdf jeśli sesja zatrybi.
będzie to oczywiście fikcja historyczna, nie poprawiać mnie co do faktycznej historii rzymu i takich tam

issirze btw dobra ta książka od was. już połknięta:P
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 16 2012, 22:14

Wiesz co Very Happy Wziąłem na czuja ale potem czytałem reckę na Polterze i tak myślałem że Ci się spodoba Smile Sam czytam w pdfie Smile Ale to idzie wolniej.

Co do postaci. Poszukaj ja na mailu nie mam. Więc dawałem Ci "do ręki" napewno u siebie nie drukowałem bo sprzętu nie miałem więc może masz. A on był jednak dość "uniwersalny" bo pamiętam że nie mogliśmy się zdecydować czy grać w wampira czy w Maga. a to była jedna z lepszych postaci jakie machnąłem szkoda by go było Smile
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeCzw Maj 17 2012, 09:44

Tomek sorki ale nie mogę tego ściągnąć
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeCzw Maj 17 2012, 10:47

Spoko Very Happy Duży ma pewnie gdzieś na dysku podreczniki to Ci podrzuci.
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimePią Maj 18 2012, 13:26

Kurde Smile Trochę szkoda że muszę tą historie Flawiusza do kosza wywalić ale to nic. Coś nowego się skleci klan : Generalnie jeśli realia historyczne nam na to pozwają moja postać nadal będzie typem żołnierza z wyższych warstw społecznych. Więc optuje albo za Brujahami albo za Venture Smile Chyba że masz wybitnie inny pomysł na postać Zigi Smile
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimePią Maj 18 2012, 17:48

niestety nie bardzo mam gdzie wrzucić podręczniki, może issirze popakuj i zirginowi na maila wyślij? [na twoim łączu nie zajmie to całego dnia...] bo coś widzę że na wyspy zanim przyjdzie co do czego, się spotkamy na wampira...
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimePią Maj 18 2012, 18:15

To się zobaczy. A co do podręczników. Coś pokombinuje. Wyłóż Zirgnowi tu te ustalenia cośmy poczynili przez maila.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimePią Maj 18 2012, 18:50

Założenia postaci:
Postacie grających są wampirami z jednego klanu drogi Człowieczeństwa, to samo miejsce pochodzenia żywych postaci i wiek łącznie z dniem i godziną przyjścia na świat. Pokolenie = 6, Status = 1, Mentor i/lub Wpływy maksymalnie 3.
Młode wampiry – gdzieś pomiędzy 3 a 8 lat.
Klan do wyboru [opisy: mroczne wieki]: brujah, kapadocjanie, lasombra, malkavian, toreador, ventrue
EDIT: dodatkowa dyscyplina pozaklanowa do wyboru [ale do mojej akceptacji i nie może mieć więcej kropek niż dyscyplina klanowa], oraz 2 darmowe kropki w dyscypliny do rozdania po standardowych 3ch [ale nie mogą rozwinąć dyscypliny do więcej jak 3ciej kropki by przepaków nie było na starcie]

Wiele ludzi wie, szczególnie wyżej postawieni w Rzymie, że demony nocy istnieją. Niekiedy nawet korzystają z ich usług [lub w drugą stronę]. Dochodzą także pogłoski o państwie-mieście Kartagina, w którym owe demony i ludzie żyją ramię w ramię. Rzym gotuje się do wojny.

Akcja zaczyna się – 265rpne, z Rzymem niedawno podzielonym na wschód i zachód, szykującym się ‘po cichu’ do wojny. Postacie ‘mieszkają’ w Rzymie, po co powiem wam jak dostanę wybrany przez was klan.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimePon Maj 21 2012, 13:01

Ja tam zawsze byłem za Ravanosami ale jak nie można... a co to za Venture?
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeSro Maj 23 2012, 07:33

Hmmm kurde najlepiej jkakbyś zobaczył jaikiś opis powiedz mi co Cię ogranicza jeśli chodzi o ściąganie podręczników transferu nie masz u siebie i pliki są za duże czy jak?
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeCzw Maj 24 2012, 07:58

Ok Venture mogą być.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitimeCzw Maj 24 2012, 19:46

dyscypliny z mrocznych wieków których wziąć nie możecie:
daimoinon
iluzja
mortis - chyba że kapadocjan
strefa cienia - chyba że lasombra
serpentis
śmierć
taumaturgia
zniekształcenie
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne Empty
PisanieTemat: Re: [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne   [Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
[Wampir] Cesarstwo Rzymskie - info różne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [Wampir - Maskarada] - Muzeum
» [Wampir] Sesja o nazwie roboczej 'Bibliofilia'

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wyspy Chaosu :: Dyskusje Sesyjne :: Sesje Barlogga-
Skocz do: