Wyspy Chaosu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksAktualnościGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 08:57

Moja propozycja na rozwiązanie kwestii mechaniki bez poziomów - oczywiście do dyskusji bo jest NIEKOMPLETNA:

http://wyspychaosu.webng.com/prototyp/!Rozwój%20postaci%20barlogg%20NOLVL.xls
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 10:15

Rzecz do dyskusji. Juz mi sie jedna rzecz nie podoba mianowicie maks PD na sesje. Ogranicznie woli mg mi nie pasuje. Tą całą tabelke jak sie spotkamy trzeba omówić Ja nie dokońca ją rozumiem.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 12:39

Przykład podcechy I jest źle przeliczony dla 15 powinno być 5 oraz przy 20 wziąłeś 21 do liczenia to wprowadza w błąd.

Ale jestem za pierwszym typem podcech.

Zróżnicowanie dodawanych PM i PŻ dla różnych profesji wydaje mi sie nie uzasadnione.

Rozwijanie cech bym zmniejszył o 1 czyli na 5 trzeba mieć 4 itd.

Specjalizacja i umi. moga być.

Proponowane PD prosze bardzo ale przecież MG ma zawsze racje.

Rasa - mocne strony rasy są tańsze w rozwoju, słabe strony sa droższe...mnie tam obojętne.

Maks ilość PŻ na jeden poziom = można rozwinąć zależnie od rasy. i te nstępne zdanie bym od razu wywalił po co sobie komplikować życie? jak ktoś chce to niech wywala wszystkie PD na życie i moc. i Życze mu powodzenia xD
Cechy nie można rozwinąć bez uzasadninia (lub 1 / sesję(?))
To akurat rozumiem przecież sam stosuje xD
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 16:09

Pd do których się tak czepiacie miały być jedynie orientacyjne! :-P MG i tak rządzi niepodzielnie :-P

znaczy nie wiem które dlatego napisałem: jest ich 6, jedne zaokrąglone w górę, inne w dół (kolory). i nie wiem jaki dzielnik dla podcech dać: przez 4,3 czy 2. Rozjaśniłem coś? jak nie to pogadamy (może) jutro na czacie...
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 20:07

Czaty i czaty to moim zdaniem trzeba przegadać na żywo
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 20:18

Ja też jestem za przegadaniem tego na żywca. Można by nawet odwel sesje ze 2 - 3 (i tak będziemy po maturach Smile)
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 20:19

jak dla mnie to moze dzisiaj u ciebie? Very Happy
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeNie Maj 11 2008, 20:23

Niestety jak mówiłem dzisiaj jestem zupełnie odcięty ze względu na to że moja szanowna starsza sie piekli że, sie musze uczyć do matury. A że nie chce mieć wojny w domu to przynajmniej od czasu do czasu zaglądam do książek. Ale goście dzisiaj wykluczeni. Smile
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 08:12

Zigi: Zróznicowanie PŻ i PM w zalezności od profesji jest złym pomysłem? Wiesz, nie ma poziomów, a pomysł co by PŻ i PM po sesji przyznawać jest... no cóż. Nie bardzo mi leży, MG ma dośc problemu z samym doświadczeniem, niech gracze postacie pieszcą :-D znaczy po przemyśleniu stwierdzam, że zostawiłbym to graczom. Ewentualnie właśnie wyrzucić ograniczenie PŻ / sesję (lub zrobić w zalezności od klasy (magiczny/mieszany/...). Wiesz, Magowie nawet na wcześniejszej mechanice na poziom nie dostawali ŻADNEGO PŻ, tylko te od rasy, poza tym co najwyżej wykupować mogli. Więc nie rozumiem czemu się czepiasz. No a że wojownicza brać twarda i krzepka, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. A mieszańcy, to jeszcze inna bajka gdyż ani oni słabi jak magowie, ani tak wytrzymali jak wojowie czy z czego oni tam powstali. Chyba że tą 'klasę' wyrzucić i określic wartośc z każdą klasą.

Aha - klasy złodziejskie dał bym z magami (1PD/1PŻ) lub mieszańcami (1PD/2PŻ)
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:00

I co dla nich więcej PM byś dał? przecież to śmieszne...

A co do przyznawania po sesji to nie miał przyznawać MG tylko jakieś określone wartości dla profesji miały iść. I zauważ że mag tych wartości miałby zero czyli wyszło by na to samo.

A chciałeś żeby było bardziej realistycznie to jak facet przebiegnie 3 kilometry popodnosi ciężary itd. to ze względu na to że jest magiem chcesz mu dać załóżmy mniej siły? Niby dlaczego? jest takim samym facetem jak ten drugi. Tylko ma inną profesję. Nie zrozum mnie źle ale ilość wykupywanych PŻ należy ograniczyć narracją czyt. musi być uzasadnione dlaczego kupujesz za wiecej niż 1 PD a nie z miejsca chcesz robić że mag musi wydać 3 PD za to o wojownik ma za 1 jakby wojownik robił mniej a uzyskiwał to samo.

Fechmistrzowi moc nie jest potrzebna dlatego raczej jej wykupywać nie będzie a mag raczej nie będzie mógł dużo PD wydawać na życie bo będzie miał inne rzeczy (czyt. PM) na które będzie musiał wydawać.

Ale jak zawsze decyzja zostaje większości.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:09

Tak ale wtedy nie jest czystym magiem raczej, a może inaczej, nie jest DOBRYM magiem. Bo jeśli ćwiczy ciało, ma mniej czasu na ćwiczenie mięśnia zwanego mózgiem - i to jest fakt bo doba trwa 24h i nie więcej.

A magiwie z zasady raczej wolą uczyć się, niż pracować fizycznie (oczywiście sa wyjątki ale patrz punkt pierwszy). No i magami raczej nie zostają osoby, które 'nie mają potencjału', a to tez chciałem w tym zawrzeć. Więc nawet jeśli zaczynają z małą ilością Mocy, ale mają potencjał (znaczy to są te 3 PM za 1 PD), i to ich odróżnia od wojów, którzy są twardsi, ale nie mają takich mocy magicznych. taki mój zamysł przynajmniej.

A wojownik zdecydowanie więcej ćwiczy i fizycznie jest bardziej zahartowany. Jeśli mag uczy się walki wręcz czy coś, i trenuje ciało jak wojownik zapominając o tym że jest jednak magiem, w moim mniemaniu nie jest juz czystym magiem. Oczywiście może, ale NIGDY nie będzie tak sprawny jak wojownik, gdyż powieważ dla wojownika walka i wysiłek to sens życia. Dla maga sensem życia to ćwiczenia umysłu, zapamiętywania, MAGIA. Dlatego jeśli nie będzie się tego uczył, nie będzie, de facto magiem.

Profesję, jak widzać, interpretuje, jako pewna droge życia, którą postać wybrała sama, lub jaką się z innych powodów kieruje. Ale jest to jej droga życia. Więc Zigi, nie rozumiem argumentacji, że mag może nie chcieć być magiem. Profesję się raczej wybiera, lub ona wybiera osobę. Ale raczej nie pod przymusem! Ja tak uważam.

Wiem że w argumentach kręce się w kółko, sorki :-P jestem niewyspany dzisiaj troche...
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:38

Ale prędzej czy później mag będzie zmuszony do ćwiczenia swojej bardziej przyziemnej strony nawet on musi być w stanie unieść w miare cieżki plecak czy zamachać mieczem. Co do życia. To z tego co ja rozumiem teraz to już absolutnie nic nie będzie za darmo tak ? tzn każdy pż trzeba wykupić ? Dobrze rozumiem ?.
Jeśli już ma tak być złodzieji dał bym z magami. Zabójców z mieszańcami.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:39

ojejku. magowie DALEJ są w stanie rozwijać swoją przyziemną stronę przecież. dalej moga być tak smao silni jeśli beda w to inwestować, tylko i tak będą mieli mniej życia, wg moich zaamysłów.

no a jak sobie przyznawanie 'za darmo' wyobrażasz Issirze? bo przecież nie z poziomem? :-P jesli Mg zarządzi 'dostajesz' to dostajesz i tyle. w innym raize wykupować i uczyć :-P tak mi się to jawi, ale jeśli macie inne pomysły jak to rozwiązać to ja bardzo chętnie je usłysze :-P
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:41

A gdzie tam pisało że może nie chcieć?
Panie po prostu już sam zauważyłeś że mag może chcieć sobie trochę poćwiczyć czasami. a taki sam wysiłek fizyczny da inne efekty. Dlaczego? No dlaczego ten sam wysiłek ma dawać inne efekty?

A to że dostanie więcej mocy jak będzie trenował umysł będzie wynikało z tego ze da w to więcej PD!! A żeby dać więcej PD w coś to trzeba to UZASADNIĆ!! Więc mag będąc magiem będzie zakuwał i dawał PD w PM a woj będzie dawał w PŻ za to mag będzie mógł dać tylko 1 PD w PŻ bo nie ćwiczył ale to 1 PD da mu ile PŻ? 1 bo panie barloggu chcemy żeby nasz kochany mag zginął jak na niego chuchniesz xD

Nie rozumiesz widać mojego zamysłu. Przecież to od ilości PD przeznaczonych na daną część zależy czy będziesz bardziej żywotny czy miał wiecej mocy.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:44

heh... powiem tak. jak chcecie. bo widze że dyskusja z tobą przegrana :-P. Niech sie Issir wypowie bo 3go brakuje. w lewo czy w prawo? zostawić 2PŻ za 1 PD i tyle dla wszystkich czy zróżnicować?
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 09:50

Niestey jestem za Zirginem tzn po prostu można zrobić tak. Mg decyduje ile PŻ jest za jeden PD w szczególnych wypadkach. Jesli wszystko jest w normie uznajemy wartości Balroggowe. Co do tego mojego za darmo. Wcześniej dostałwało sie za lv dlatego sie pytam.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 10:21

Ale jak ty to widzisz issirze to darmo :-P bo ja nijak własnie.
Znaczy masz na mysli mój system, ale mg modyfikuje go w określonych przypadkach, tak?
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 10:29

Czyli Twoim zdaniem dać ustalone wartości za 1 PD dla PM i PŻ? Bo to był mój zamysł. I trzeba uzasadnić wykupywanie więcej niż 1 PD na PŻ po sesji dla Magów i magicznych a dla Wojów uzasadnić więcej niż 1 PD na PM. I ja bym dał 1 PD za 3 PM/PŻ.

a co do za darmo to bym sie zastanowił czy nie dać właśnie jakichś ustalonych wartości PŻ i/lub PM dla danej profesji po sesji lub przygodzie.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 10:43

Hmm... powiem tak: PZ i PM - system w tej formie mi pasuje

Darmówki: Sprzeciw :-P tak po prostu co by sobie życia nie komplikować. W życiu nic nie jest za darmo. A te darmówki byłyby kolejna zasadą. Moim zdaniem zbędną.
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 10:45

To jest tak jestem za twoim pomysłem(Balroggu) właśnie modyfikowanym zależnie od okoliczności Very Happy

Co do za darmo własnie tak jak krzysiu rzekł można by zrobić.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 11:00

Krzysiek stwierdził 'bym się zastanowił' to niech się zastanawia. mamy jeden za i jeden przeciw. brakuje 3go:-P
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimePon Maj 12 2008, 22:24

Szczerze? to ja poczekam aż znajdziemy chwilę na pogadanie bo mi sie nie chcę ;]
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 38
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeWto Maj 13 2008, 08:06

DO ROBOTY LENIU śMIERDZąCY :-P :-D [żart - co by nie było]
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeWto Maj 13 2008, 09:16

I chyba nawet cytat xD
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeCzw Maj 22 2008, 16:51

Po każdej sesji przyznawane są Punkty Doświadczenia (nazwane dalej PD).
Za PD ;kupuje się’ rozwój postaci – im więcej PD tym postać jest bardziej doświadczona.
Mistrz Gry (zwany dalej MG), decyduje, czego może dotyczyć rozwój postaci.
Cechy nie można rozwinąć bez uzasadnienia, wynikającego z sesji (jak postać nic siłowego nie robiła, nie może podnieść Kondycji).
Dane cechy można rozwijać o 1 na sesję, bez uzasadnienia, jeżeli dana profesja ma ‘bonusy podwójne’ jako podstawy profesjowe, w tych cechach.
Podcechę można rozwinąć bez powodu o 1 na sesję (próg ten nie kumuluje się z innymi sesjami, w których postać tej podcechy nie rozwinęła)
Podcechę można rozwinąć maksymalnie do wartości 2x większej, niż wysokość cechy za nią odpowiedzialnej.
Rasa – mocne i słabe strony rasy. Każda mocna strona zmniejsza koszt danej podcechy o 1, niezależnie od jej poziomu. Każda słaba strona zwiększa koszt danej podcechy o 1, niezależnie od jej poziomu.
Średnia ilość PD na sesję = 10

Koszty wykupu:
2 Punkt Życia = 1 PD
2 Punkt Mocy = 1 PD
Zawód = 4 PD
Umiejętność = 4 PD
Specjalizacja = 4 PD
Odporność (1%) = 4 PD
Podnoszenie Cechy = Aktualny poziom cechy w PD
Podnoszenie Podcechy = Aktualny poziom podcechy / 4 (zaokrąglone w górę) w PD

Nowe zasady:
Rozwinięta Kondycja o 1 zwiększa Punkty Życia o 3
Opóźnienie wzrasta o 1 za każde pełne 30 PD jakie postać już otrzymała (nie wykupuje się go)
Moc Czaru można rozwijać jedynie bonusem podwójnym. Za każdy bonus podwójny Moc czaru zostaje podniesiona o 2%

To jest to cośmy ustalili skatalogowane przez Balrogga
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitimeCzw Lis 18 2010, 15:25

Dyskusja nieaktualna stwarzam nowy temat z aktualnymi decyzjami a ta do archiwum
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI   Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pomysły na uproszczenie mechaniki - BRAK POZIOMóW POSTACI
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Charakterystyka fizyczna postaci.
» Tworzenie Postaci

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wyspy Chaosu :: Śmietnik :: Archiwum-
Skocz do: