Wyspy Chaosu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksAktualnościGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Jeździectwo

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimeWto Gru 04 2018, 12:17

Jeździectwo

Podstawa: Zwinność
Wymagania: brak

Postać potrafi jeździć (i / lub latać) na oswojonym i przygotowanym do tego wierzchowcu, zna także podstawy pielęgnacji, żywienia, oraz zna i umie zastosować potrzebny do jazdy sprzęt. Umiejętność nie obejmuje układania zwierzęcia (czytaj, oswajania) oraz wytwarzania ekwipunku jeździeckiego.

Przykładowe typy wierzchowców - osioł (poziom 1), koń (poziom 2), jaszczur (poziom 3), pegaz (poziom 4), smok (poziom 5), Issir (poziom 1) >

Poziom 1: Postać potrafi jeździć (i / lub latać) na oswojonym i przygotowanym do tego wierzchowcu. W normalnych, przewidywalnych warunkach nie wymaga to testów (tzn. jazda po łatwym terenie, w dobrej widoczności itd.).  Postać otrzymuje +1 do testów związanych poruszaniem się na wierzchowcu
Poziom 2: Postać otrzymuje +2 do testów związanych poruszaniem się na wierzchowcu
Poziom 3: Postać otrzymuje +3 do testów związanych poruszaniem się na wierzchowcu
Poziom 4: Postać otrzymuje +4 do testów związanych poruszaniem się na wierzchowcu
Poziom 5: Postać otrzymuje +5 do testów związanych poruszaniem się na wierzchowcu

Bonusy do testów nie kumulują się.


Na przykład - stereotypowy Rycerz z założenia jeżdżący konno, z Jeździectwem poziomu 4, potrafi oporządzić konia oraz otrzymuje +4 do testów jego prowadzenia. Ale, potrafiłby także jeździć na przykład na ośle (poz. 1) czy pegazie (poz. 4).


Ostatnio zmieniony przez Barlogg dnia Sro Sty 02 2019, 06:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePon Gru 24 2018, 21:49

Zrobiłbym to chyba jednopoziomowe jednak.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePią Gru 28 2018, 06:09

jakieś argumenta? moim zdaniem, wiele postaci będzie to miało maks na 2, ale na 5 można już poszaleć z woltyżerką ;]
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePią Gru 28 2018, 09:49

Argumentacja? Ja zrobiłbym dwie umiejętności jednopoziomowe, bo nie chce mi się bawić w umiejętności jeździeckie i to rozbudowywać Razz Znaczy się argumentem jest lenistwo, ale jak coś to ja nie mam problemów. Jeżeli już robić 5cio poziomowe, to nie wiem czy nie zrobił bym jednej umiejętności dla wszystkich wierzchowców. I wtedy w wymaganiach danego wierzchowca wpisać odpowiedni poziom jazdy i tyle. Wiesz chodzi mi o to, aby tego nie mnożyć niepotrzebnie. Co myślisz?
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePią Gru 28 2018, 10:20

Ok, to brzmi sensownie.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePią Gru 28 2018, 10:27

No to w takim razie trzeba to przeprawić. Zajmiesz się tym?
Powrót do góry Go down
Issir
The Force is with u young Padawan
The Force is with u young Padawan
Issir


Male Liczba postów : 1044
Age : 35
Skąd : The Great Dunpeal Empire
Praca/Hobby : Wianie,wycie tudzież pędzanie i po polach hulanie :)
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePią Gru 28 2018, 10:31

ej ale co wam w tych poziomach nie pasuje ? Dobrze było zrobione to się ciepnęli. Są jeźdźcy i jeźdźcy i nie wszystko zależy od tego jak fizycznie sprawny jest jeździec. A tu wszystkich równamy do jednego poziomu. Nie podoba mi się osobiście ale jak tam sobie chcecie
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimePią Gru 28 2018, 10:48

Tomku, ja wiem, że piszę czasami enigmatycznie Jeździectwo 1f609 zostaje 5 poziomów tylko usuwamy dopisek (dla danego wierzchowca), aby nie robić 5ciu różnych umiejętności, bo się trafi koń, osioł, issir, czy Axenrit. Jazda na ośle czy Issirze będzie dla Jeździectwa 1 poziomu, koniu 2 poziom, a Axenrit czy inny smok miałby poziom 4-5.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimeSro Sty 02 2019, 06:39

zedytowane
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitimeSro Sty 02 2019, 11:44

Moze dorzucić test dla wierzchowców, ktorych jeszcze nie mial okazji dosiadać? Wiesz jako opcjonalny dla decyzji MG.

Sent from Topic'it App
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jeździectwo Empty
PisanieTemat: Re: Jeździectwo   Jeździectwo I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Jeździectwo
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wyspy Chaosu :: Tworzenie postaci oraz rozwój :: Umiejętności i magia :: Umiejętności-Zaakceptowane :: Umiejętności społeczne i uniwersalne-
Skocz do: