Wyspy Chaosu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksAktualnościGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Określanie intencji

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeWto Mar 19 2019, 16:44

Określanie intencji

Baza: Spostrzegawczość
Poziom: 1-5
Wymagania: Spostrzegawczość 8+, Przekonywanie 1, wykształcenie 2, wiedza (wystąpienia) 2

Postać na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia jest w stanie określić, jakie intencje ma rozmówca, na podstawie jego gestów, mimiki, słów i barwy głosu. 

Za pomocą testu spostrzegawczości postaci przeciwko retoryce postaci określa intencje postaci. Poznanie intencji postaci daje dodatkowo bonus do siły woli przeciwko próbom przekonywania postaci.

Poziom 1: Test na pełną pod cechę. Bonus do testów +1 (I do spostrzegawczości i do siły woli określonych w opisie.)
Poziom 2: Bonus do testów +2
Poziom 3: Bonus do testów +3 
Poziom 4: Bonus do testów +4 
Poziom 5: Bonus do testów +5 

Poziomy się nie kumulują.
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeWto Mar 19 2019, 18:08

Wiedzą (wystąpięnie)? Nie lepiej zrobić oddzielne umi do przemawiania do tlumu?,
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeSro Mar 20 2019, 07:32

Chciałem, żeby nie tyle to wynikało z tego, że sam potrafisz wykonywać wystąpienia i dlatego wiesz, jak to się robi, a co za tym idzie, potrafisz przejrzeć osobę, która próbuje Tobą manipulować, co wiesz jak tego typu wystąpienia wyglądają i dzięki temu łatwiej opierasz się manipulacji i potrafisz zrozumieć intencje. Dlatego wiedza. A pod tym kątem patrząc, co myślisz? coś zamiast wiedzy? Albo tej wiedzy?
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeSro Mar 20 2019, 19:23

Pierwsza sprawa - to zdanie jest masakrycznie złożone, musiałem się zastanowić nad jego sensem xD

Nope. Nie jestem za tym by się tak rozdrabniać. W myśl zasady "swój pozna swego" umiejętność do wystąpień i na tej podstawie zrobić umiejkę przeciwstawną. Albo też wiedza (manipulacja), ale nie bardzo wiem, kto i dlaczego miałby to mieć. Jest to dość zaawansowana szkoła i wymaga szerokich badań społecznych, na które na świecie Atii jest za wcześnie. Albo zrobić jednak Targowanie i podeprzeć pod to właśnie, choć dalej nie podoba mi się idea umi tylko do targowania się.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeSro Mar 20 2019, 22:40

wiedza ( manipulacja) jako wiedza wymagana do bardziej zaawansowanych technik manipulacji tłumem czy klientem w twoim kramie?
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeCzw Mar 21 2019, 11:08

to brzmi dobrze, ale, znowu, manipulacja społeczna to, mam wrażenie, dość zaawansowana nauka, wymagająca lat badań nad zagadnieniem i wielkoformatowego zbierania danych statystycznych, nie wiem czy któreś z państw Atii jest na to gotowe pod tym kątem. ale tutaj przydałby się głos Issira, jako troszkę bardziej znającego temat Razz

Albo może po prostu zbyt szeroko łapię zagadnienie. W moim mniemaniu, w przemawianiu nie chodzi o to, by przekonać wszystkich słuchaczy. Z założenia byłoby to niemal niemożliwe. Mowę ciała, dobór słów i treści trzeba dopasować do potencjalnych odbiorców tak, by jak największa część Cię poparła. Ale tutaj równie, a niekiedy ważniejsza, jest ocena owego tłumu, i obranie dobrej taktyki wypowiedzi. A przynajmniej ja to tak rozumiem. Czyli trochę inna zasada niż przy przekonywaniu, gdzie walisz argumentami kontra argumenty, w dialogu. Przemawianie jest bardziej jednostronne, choć się z przekonywaniem zazębia.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitimeCzw Mar 21 2019, 12:18

Moge dać wiedza (krasomówstwo) co ty na to? Czy jednak uwazasz krasomówstwo (jako umi) za konieczne tutaj?

Sent from Topic'it App
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Określanie intencji Empty
PisanieTemat: Re: Określanie intencji   Określanie intencji I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Określanie intencji
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wyspy Chaosu :: Tworzenie postaci oraz rozwój :: Umiejętności i magia :: Umiejętności-Zaakceptowane :: Umiejętności społeczne i uniwersalne-
Skocz do: