Wyspy Chaosu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksAktualnościGallerySzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Szybka Magia

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimeCzw Sie 16 2018, 17:40

Prawdziwy mag, dzięki doświadczeniu w korzystaniu z zaklęć, jest w stanie znacząco przyspieszyć proces kształtowania zaklęcia poprzez szybsze wykonywanie niezbędnych czynności. Na wyższych poziomach wykorzystuje także nieco inne gesty i słowa magiczne, by zaklęcia rzucać szybko i efektywnie, nie tracąc na użyteczności.

Umiejętność zmniejsza czas potrzebny na rzucenie zaklęcia o 1 rundę / poziom umiejętności (zawsze jednak będzie to minimum jedna runda, 5 poziomów umiejętności).

Umiejętność bazuje na Inteligencji.
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimePią Sie 17 2018, 07:12

Em... zrobiles to 5cio poziomowe? Za mocne tak lekko mowiac

Sent from Topic'it App
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimePią Sie 17 2018, 08:37

5 to może być za dużo, ale 1 to za mało Razz
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimePią Sie 17 2018, 09:03

I znów Duży robi mechanikę pozwalającą rzucać zaklecia o potencjale 31 poziomu w jedną rundę xD a jak dorzucisz te nowe umiejętności ktore wlasnie dostawiliśmy. Hmmm nie jestem przekonany o słuszności konceptu maGu oGnia ;-D

Sent from Topic'it App
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimePią Sie 17 2018, 10:28

Nie jest moim zamiarem kolejny maG oGnia. Prosiłbym w takim razie o kontrpropozycję, bo ten komentarz wniósł niewiele ponad "nie podoba mi się" Wink
Powrót do góry Go down
Zirgin
Twórca Światów
Twórca Światów
Zirgin


Male Liczba postów : 1790
Age : 35
Skąd : Wasada-Marath's Island
Praca/Hobby : Rozmowy z Ziemią
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimePią Sie 17 2018, 10:35

Ja nadal uważam, że to powinna być umiejętność jednopoziomowa. Można by ją nawet pod wyszkolenie arcymaga podpiąć. A informację przekazałem taką, że wraz z innymi zdolnościami i komponentami mozna rzucic zaklecie 31 poziomu w jedną rundę. Taki to daje potencjał.

Sent from Topic'it App
Powrót do góry Go down
Barlogg
Wyrocznia Wysp Chaosu
Wyrocznia Wysp Chaosu
Barlogg


Male Liczba postów : 1820
Age : 39
Skąd : The Land of the Dead
Praca/Hobby : Głębokie rozważania. O śmierci i takie tam :D
Registration date : 14/01/2008

Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitimePią Sie 17 2018, 11:17

brakuje mi tu 3ciego do dyskusji po prawdzie. bo dobrze wyszkolony mag i tak powinien w moim mniemaniu troszkę odstawać od innych klas na wysokich poziomach i tego w świecie magii nie zamierzam zmieniać. osobiście nie widzę problemu, że mag u szczytu potęgi byłby koksem. wojownik na tym samym poziomie także będzie koksem we własnej dziedzinie, choć jest ona dużo węższa ;]

a skoro może rzucić zaklęcie 32 poziomu (co mi osobiście dalej brzmi źle, zaklęcie 32 poziomu brzmi strasznie komputerowo) niemal na początku rozgrywki. coś mi tu ogólnie kuleje, kwestia testów właśnie. nie wiem, czy nie trzeba kolejny raz mechaniki magii przemyśleć i jej użytkowników. może w ogóle odejść od tego limitu szybkości wypluwania mocy, a zamiast tego
* wrzucić pewną losowość przy czasie rzucania. sam nie wiem... nie lubię losowości.
* albo po prostu dać test trudności rzucenia danego zaklęcia, i można rzucać, ale nie rzucić? można wtedy też też odejść całkowicie od punktów mocy, a zrobić zamiast nich statystykę (lub Zmysł Mocy tam przerzucić, albo dodać nawet podcechę tylko do Manipulacji Mocą) właśnie na testy trudności rzucenia danego zaklęcia. wtedy niemal cała obecna mechanika magii idzie do kosza, ale pozbyłbym się tego, co mnie tu boli - kosmicznych poziomów zaklęć (poziom 32), złożonego liczenia PM w czasie rozgrywki (to plus jej regeneracja na godzinę to rzeźnia do liczenia, bez przerwy w cyferkach), oraz bolącej mnie kwestii szybkości rzucania zaklęć.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Szybka Magia Empty
PisanieTemat: Re: Szybka Magia   Szybka Magia I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Szybka Magia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Szybka reakcja
» Magia
» Magia Wody
» Magia Chaosu

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wyspy Chaosu :: Tworzenie postaci oraz rozwój :: Umiejętności i magia :: Umiejętności-dyskusje-
Skocz do: